הכנס

הכנס הבינלאומי הראשון לרפואת עור סינית ורפואת עור אינטגרטיבית - 6.1.09 - 5.1.09

העור הינו האיבר הגדול ביותר בגוף ומשקלו פי שלושה ממשקל הכבד שהינו האיבר הגדול בגוף אחרי העור. העור משמש כחיץ בין גופינו ורקמותיו לסביבה החיצונית, מגן על האיברים הפנימיים, בולם פלישה של חיידקים ומזיקים אחרים, משתתף בפעולת הוויסות של חום הגוף. מיליוני תאים מחדשים את העור בתנועה מתמדת מהשכבות התחתונות כלפי מעלה.

העור הוא האיבר שאנו מזהים את עצמנו כ"אני". משום כך מכלול המרכיבים הפסיכולוגיים בטיפול במחלות עור הוא רב כיוון שהוא נוגע בתפיסה של המטופל את עצמו, בהערכה העצמית שלו ובתפיסת הסביבה את המטופל.
ברפואה סינית יש לעור קשר ויחסי גומלין עם הצ'י והדם, האיברים הפנימיים והמרידיאנים. הטיפול בעור על ידי הרפואה הסינית כלל תמיד טיפול פנימי קודם כל וכן טיפולים חיצוניים. הטיפול הפנימי כולל דיקור צמחים תזונה ואורח חיים נכון, כל אלו נחוצים על מנת לטפל ביעילות בבעיות עור באופן יסודי ולא סימפטומאטי.

רפואת העור הסינית מטפלת כבר שנים רבות בסין הקדומה כמו בסין החדשה בבעיות עור בהצלחה רבה. תחום הטיפול בבעיות עור נחשב לאחד מהתחומים המצליחים של הרפואה הסינית. בשנים האחרונות החלו מטפלים לרפואה סינית לטפל בבעיות עור.עדיין ישנם מעטים יחסית שמטפלים בבעיות עור כהתמחות. אבחנה מבדלת מדויקת, שימוש משלים של דיקור וצמחים, הבנה ויכולת טיפולית יסודית בעזרת טיפולים חיצוניים צמחיים ויכולת טיפולית אינטגרטיבית מול רפואה קונבנציונאלית במקרים הקשים יותר- כל אלו נדרשים על מנת לטפל בצורה מוצלחת בבעיות עור.

בכנס בינלאומי ראשון מסוגו במערב, ד"ר סו יי וון (ארה"ב) ואמיר קלי (ישראל), מומחים לרפואת עור סינית ישתפו מניסיונם הקליני של קרוב ל- 20 שנות התמחות ברפואת עור סינית. יוצגו כלים מעשיים לאבחנה וטיפול בבעיות עור נפוצות כמו אקזמה פסוריאזיס אקנה ומחלות עור של ילדים.
ד"ר יעל פוליטי, רופאת עור, תציג את המקרים בהם טופלו חולי עור בטיפול אינטגרטיבי, ד"ר שרון רוזנבלט, ביוכימאית וביולוגית, תציג מחקרים עדכניים שנעשו על צמחי מרפא סיניים ושימושם לבעיות עור וד"ר יואל קוניס, כימאי ופורמולטור, יציג את האפשרויות לייצר תכשירים רפואיים על בסיס תמציות צמחים סיניים.
הכנס ייתן תמונה רחבה גם על הטיפולים המסורתיים וגם על המחקר החדיש בתחום.

משתתפים

ד"ר סו
ד"ר סו יי וון החל לימודי רפואה סינית באוניברסיטה של צ'נגדו בסצ'ואן ב- 1980. היה תלמידו האישי של רופא מפורסם בשם דר וון דזו ג'י ,אחד הרופאים המפורסמים ביותר בסין.
ב- 20 שנה האחרונות טיפל בסין, גרמניה, ישראל, קנדה וארה"ב.
ד"ר סו מפורסם בידע הרב ושיטות ההוראה המיוחדות שלו שגרמו לו להיות פופולרי בקרב סטודנטים לרפואה סינית בארה"ב. ד"ר סו מתמחה במחלות עור, אלרגיות ומחלות כרוניות אחרות.
בין השנים 1994 ל- 1998 שהה ד"ר סו בישראל ולימד צמחי מרפא פורמולות ואבחנה מבדלת במכללת מדיסין. כמו כן היה גם מנחה קליני בקליניקה הלימודית של מדיסין ועבד במספר מרפאות בטיפול בחולים. לד"ר סו היכרות קרובה עם החולה הישראלי והתפרסם בישראל בקרב תלמידים ומטופלים.
ב- 10 השנים האחרונות ד"ר סו מתגורר בארה"ב, שם הוא מלמד ומטפל במרפאה פרטית, מרצה בכנסים בארה"ב ופעיל בהוראת הרפואה הסינית בארה"ב.

אמיר קלי
אמיר קלי, בעל רשיון משרד הבריאות בקליפורניה לרפואה סינית ורשיון האגודה הלאומית לאקופונקטורה בארה"ב N.C.C.A, בעל תואר שני M.Sc ברפואה סינית מסורתית, בוגר ACTCM– סאן פרנסיסקו קליפורניה, ארה"ב. התמחה תקופות ממושכות בבית החולים של אוניברסיטת צ'אנגדו בסין בדרמטולוגיה. ניהל את מגמת הצמחים הסיניים במכללת מדיסין.
בעל ניסיון קליני רב בטיפול במחלות עור במסגרת קליניקה פרטית, מרפאות הרפואה המשלימה של איכילוב ותל השומר.
מטפל כ- 15 שנים במרפאה פרטית במחלות עור בשיתוף פעולה עם ד"ר יעל פוליטי, וביחד פיתחו שיטות עבודה אינטגרטיביות לטיפולים יעילים ובטוחים גם למיקרים קשים במיוחד.
מלמד את נושא הטיפול במחלות עור בבתי ספר בארץ ובהרצאות אורח מדי שנה בארה"ב ובאירופה.
בשנים האחרונות עוסק במיסגרות שונות במחקר תמציות צמחים ושימושם בבעיות עור, כולל ניהול ופיתוח של מוצרי חברת קאמדיס וניהול פרוייקט מחקר ישראלי- קוריאני מטעם משרד המדען הראשי למחקר צמחים סיניים לצורכי טיפול באסטמה של העור.

ד"ר יעל פוליטי
בוגרת ביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר באוניברסיטת תל אביב. מומחית לרפואת עור, ועוסקת מספר שנים בשיתוף פעולה קליני ומחקרי עם אמיר קלי בטיפולים משולבים במחלות עור. במסגרת שיתוף הפעולה נבנו עקרונות עבודה אינטגרטיבית לטיפול בעור שיושמו במשך השנים בהצלחה על מטופלים רבים.


ד"ר שרון רוזנבלט
ד"ר שרון רוזנבלט הינה בעלת תואר Ph.D בביוכימיה וביולוגיה של התא, מאוניברסיטת בר-אילן. חוקרת צמחי מרפא והשפעתם על העור, נושא מחקר הדוקטורט: "פעילות אנטי-סרטנית של טיון דביק בתאי מלנומה".

בשנתיים האחרונות מנהלת פרויקטים מדעיים בחברת "קאמדיס" במו"פ של מיצויי צמחים מהרפואה הסינית לטיפול בבעיות עור. במסגרת המו"פ, התקשרה קאמדיס במיזם משותף עם חברת פרוטרום לפיתוח ושיווק תערובת מיצויים לטיפול באקנה ומיצוי מאגוז עץ הסבון. הפיתוח משלב בין ידע קליני בשימוש צמחים מהרפואה הסינית לבין ידע מדעי.

ד"ר יואל קוניס
ד"ר יואל קוניס בעל רקע רחב במדעים, הכולל תואר ראשון בביולוגיה, תואר שני בביוכימיה ודוקטורט בפיזיולוגיה. עוסק בפיתוח מוצרים לענף הקוסמטיקה והקוסמטיקה הרפואית ב- 30 השנים האחרונות. בין השאר עבד ב"אגיס", חברת התרופות, ועשרות חברות אחרות להן פיתח מוצרים כפורמולטור עצמאי.
ד"ר קוניס הרצה בנושאי כימיה קוסמטית באוניברסיטת תל-אביב, אוניברסיטת בר-אילן ומכללת שנקר.
ד"ר קוניס רשם מספר רב של פטנטים ונחשב היום לפורמולטור מוביל בתחומו בישראל ועוסק גם בפרוייקטים בינלאומיים.יש לו ידע רב גם בנושא תמציות צמחים ושילוב תמציות צמחים, כולל צמחים של הרפואה הסינית בתכשירים קוסמטיים ורפואיים.

קליניקת מומחים

במסגרת הכנס תיערך קליניקת מומחים בנושאי עור וגינקולוגיה:
7.1.09- יום ד': קליניקת מומחה עם ד"ר סו בנושא עור.
8.1.09- יום ה': קליניקת מומחה עם ד"ר ג'ין בנושא גינקולוגיה.
הקליניקות יתקיימו בקמפוס ברושים. להרשמה: 03-6436141


“Dr Su Yi Wen has taken his interest in dermatology studied under the supervision of the top dermatology specialists in China.. He is very knowledgeable and willing to share this 20 years knowledge with interested students.Dr Su's clinical experience in Dermatological and Allergic disease is a TCM treasure ”
Dr Xiao Shi Wu,Israel'

"דר סו מומחה ברפואת עור סינית וטיפול באלרגיות על ידי רפואה סינית .למד אצל טובי המומחים בנושא בסין.הידע שלו הוא עצום והוא חולק את 20 שנות הידע שלו עם תלמידיו לרפואה סינית ברחבי העולם.הניסיון שלו בתחומי הטיפול העור ואלרגיות הוא אוצר TCM "
דר שיאו,ישראל


מובאות טעימות מראיונות שנערכו עם ד"ר סו וד"ר ג'ין. הראיון המלא יתפרסם בעיתון הישראלי לרפואה סינית שיצא לאור בקרוב.
את הראיון ערכה וכתבה מיכל שלזינגר.

קראתי שטיפלת במחלות עור בארצות שונות. מה אתה יכול לומר על ההבדלים בין הארצות השונות בשכיחות מחלות העור השונות וחומרתן ?
בסין : בין שנות ה- 80 – 90 סין נחשבה למדינה מתפתחת והשכיחות הרבה ביותר הייתה של מחלות עור הקשורות לזיהומים ויראליים ובקטריולוגים. כך שבשנים אלו טיפלנו בעיקר במחלות מסוגים אלו. החל משנות ה- 90 הופיעו יותר בעיות של אלרגיה כתוצאה מחשיפה לחומרים חדשים ותרכובות כימיות.
בגרמניה: הגרמנים "נקיים מדי". לכן, סובלים משכיחות רבה של תופעות אלרגיות.
אמריקה: תמונה מעורבת. האמריקאים פחות נקיים מן הגרמנים. אבל, באמריקה קיים מגוון גדול של קבוצות אתניות, כך שקיימות מחלות עור מכל הסוגים. באמריקה גם קיימת שכיחות רבה של תופעות אלרגיות. אלרגיות רבות מופיעות על רקע של לחות ועובש וקשורות למזג האוויר.
הבדל בולט נוסף בין ארצות המערב לסין: בסין, התזונה מבוססת בעיקר על אורז. הסינים אוכלים פחות סוכר וחיטה. בארצות המערב אוכלים יותר מדי שוקולדים, קפה ומוצרי חלב, לכן מתפתחת אי סבילות למזונות אלו. כתוצאה מכך מופיעות הרבה תופעות אלרגיה: אסתמה, מחלות עור וכו'. גם חשיפה לכימיקלים מהווה גורם משמעותי בהופעתן של מחלות עור.
גורם נוסף הינו החשיפה לסטרס.
בסין ובישראל מופיעים בלוח השנה ימי חג וחופשה רבים. החגים והחופשות מאפשרים מנוחה ורגיעה. בארה"ב לעומת זאת, באופן יחסי יש מעט חגים וכתוצאה מכך, פחות חופשות. האמריקאים גם עובדים שעות ארוכות.
בנוסף, אצל האמריקאים קיימות יותר בעיות רגשיות. המבנה החברתי מאוד שונה. בישראל ובסין יש מבנה משפחתי חזק וקהילה חברתית תומכת. אצל האמריקאים קיימת יותר בדידות. הבדידות וחוסר התמיכה מגבירים את הסטרס.

מניסיונך, מהי השפעתם של מצבים נפשיים על חומרתן של מחלות עור ואלרגיה ?
סטרס משפיע בעיקר על הכבד- עץ, ויוצר חום. האש פוגעת בעץ. לחץ בעבודה גורם לחום וטוקסינים, אלו גורמים לתופעות אלרגיות. לחץ הינו אחד מגורמי ההשפעה העיקריים הגורמים למחלות עור ותופעות אלרגיות.
העור מהווה חלון או מראה המבטאים את שיווי המשקל של הגוף.

קטע מן הראיון עם ד"ר ג'ין:

בישראל אחת מן האפליקציות הטיפוליות השכיחות ביותר של המטפלים ברפואה סינית שהתמחו בגניקולוגיה, היא ליווי נשים בטיפולי IVF (הפריות מבחנה), האם גם בסיאטל שילוב הטיפולים שכיח?
זוהי המציאות גם אצלנו בסיאטל. נשים רבות משלבות רפואה סינית בטיפולי ivf. זאת כדי לשפר את סיכויי התהליך. ערכתי גם מחקר שצפוי להתפרסם, לגבי שיפור סיכויי הפריון באמצעות שילוב של טיפולים ברפואה סינית בפרוטוקול של טיפולי הפריון.
בעיה שאני מתמודדת עימה לעיתים: חלק מן הרופאים העוסקים בפריון מתנגדים לשימוש בצמחים בזמן התהליך ולכן לעיתים אני מטפלת רק באמצעות דיקור.

מה לגבי שילוב הצמח dang gui?
נחשב לצמח גניקולוגי מן המעלה הראשונה, מחזק ומניע דם ומהווה צמח מרכזי בפורמולות צמחים רבות, אבל מכיל אסטרוגן ולכן נחשב למסרטן. האם את עושה בו שימוש גם במקרים בהם אישה נמצאת בקבוצת סיכון לחלות בסרטן על רקע הורמונאלי ?

אם האישה היא חולת סרטן ונמצאת ברמיסיה. או, שיש לה קרובות משפחה חולות סרטן, לא אשתמש ב dang gui , במקומו אשתמש ב- ji xue teng.

האם את מטפלת בנשים הסובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות (PCOS)?
האם את מצליחה "לרפא" אותן? מהו משך הקורס הטיפולי ?
האם הן צריכות להמשיך וליטול פורמולות צמחים סיניות עד לתום תקופת הפריון ?
באיזה שלב מתחילת הטיפול את מנחה אותן להפסיק וליטול את הגלולות ?
כן, אני מטפלת בנשים הסובלות מתסמונת השחלות הפוליציסטיות. אני מקווה שאצליח לרפא, אבל לא תמיד ניתן לרפא לגמרי. בתחילה משתפרים רק הסימפטומים. אבל, כדי להקל ממש יש לטפל כשנה. אבל גם לאחר שנה, לא ניתן להבטיח ריפוי. הטיפול אורך בין 3 חודשים לשנה, אבל לעיתים אף יותר.
אם מטופלת מגיעה לטיפול כשהיא נוטלת גלולות, לאחר כ- 3 חודשי טיפול אוכל לומר לה להפסיק את נטילת הגלולות. אני עושה זאת רק לאחר שאני רואה שינוי בדופק + לשון של המטופלת.
גם ד"ר יאנג מורתי , שהיא בעלת נסיון רב בתחום, מאוד צנועה כשזה מגיע לטיפול בתסמונת השחלות הפוליציסטיות.
זוהי מחלה שיכולה להירגע ואחר כך שוב לחזור.

מחירים

אורח
ליום: 300 ש"ח
ליומיים: 550 ש"ח

סטודנטים ובוגרים של קמפוס ברושים
ליום: 225 ש"ח
ליומיים: 400 ש"ח

הנחה לחברי אגודה 5% ממחיר אורח

הנחה מיוחדת בהרשמה מוקדמת עד ה- 15.12.08:
ליום: 250 ש"ח
ליומיים: 450 ש"ח

לקבלת פרטים נוספים ולהרשמה: 03-6411961