קורס אמנות הטופוגרפיה הנשית

אבחון והבנה רב שכבתית של בעיות פריון וגינקולוגיה

"טופוגרפיה נשית" הינו מושג המתאר דרך הסתכלות ואבחון בנשים.
כפי שמסתכלים על מפות של כדור הארץ, כל מפה מראה את כל הכדור, אך רק נדבך מאד מסוים, לדוגמא מפה מדינית, מפת צפיפות אוכלוסין, מפה חקלאית וכד'. כל מפה מראה את כל היבשות, אך באופן הסתכלות מאוד מסויים, ומאוד צר. אין מפה אחת שמראה את הכל. זה בלתי אפשרי לקבל את כל המידע ממפה אחת.
כך גם המפה הטופוגרפית של האישה. יש אפשרות אבחון דרך הרפואה המערבית, דרך מפות המרידיאנים, דרך המרידיאנים המיוחדים, דרך הלשון, מפת הטמפרטורות ועוד. כל דרך אבחון רואה את כל האישה, אך מוגבלת ביכולת האבחון שלה.
אמנות הטופוגרפיה הנשית מנסה לקחת את כל "המפות", כל שיטות האבחון, ולחברן לכלי אבחנתי וטיפולי אחד. החיבור בין המפות השונות והבנת המוגבלויות של כל אחת, ובו זמנית הבנת הכוח והעומק שנותנות כולן יחד, מקנה כלי טיפולי רחב טווח ומרתק.
הקורס מיועד למטפלים בעלי רקע ברפואה סינית, המעוניינים להעמיק את הידע והיכולת האבחונית שלהם בטיפול בנשים.

הקורס מתחלק ל 4 מפגשים:

  1. מבוא לאמנות הטופוגרפיה הנשית ו- 3 החכמות של האישה – הבנה מעמיקה של השפעות רגשיות ואורח חיים על התנועה ההורמונלית בגוף האישה.
  2. BBT–האולטרסאונד שלי. איך לקרוא את מפת הטמפרטורות. המפגש יראה כיצד ניתן לקרוא במפה זו את המערך ההורמונלי, רמות החומרים בגוף ותנועת המרידיאנים הרגילים והמיוחדים.
  3. לשון – מה מסתתר בלשון? דרך מקרים ניתן להבין את התנועה ההורמונלית המתבטאת בלשון.
  4. מרידיאנים מיוחדים – איך הם עובדים? איך ניתן לאבחן איזה מרידיאן יצא מאיזון וכיצד לטפל. מפגש מלווה במקרים גינקולוגים אשר מביאים לחיים את המרידיאנים המיוחדים.

בהמשך הדרך- 10 מפגשים

למעוניינים להעמיק את הידע ולגעת בטופוגרפיה ככלי טיפולי, נקיים מפגשי שיח מטפלים בהם נעמיק שילוב של צמחים ודיקור, מקרים, דוגמאות ודיונים. מפגשים אלו יתחילו עם הרצאה קצרה בנושא מסויים (שחלות פוליציסטיות, אנדומטריוזיס, פריון, PMS ועוד על פי דרישה). לאחר מכן יתנהל דיון קליני מלווה במקרים, דוגמאות והסברים מעמיקים על הדפוסים השונים של הבעיות הגינקולוגיות של האישה.

יעל ססלוב שני Dip Acu & Herb

יעל הינה מטפלת ברפואה סינית המתמחה בטיפול בנשים ופוריות, כותבת, מרצה ומלמדת גינקולוגיה סינית וצמחי מרפא מאז 1997. יעל התמחתה בגינקולוגיה בבית החולים לרפואה סינית מסורתית בצ'נגדו שבסין ובבית הספר ללימודי המשך של מכללת מדיסין, בהנחייתה של פרופ' Yuning Wu. בעבר טיפלה במחלקה לרפואה משלימה ובמחלקה הגיניקולוגית בבית החולים תל השומר ובמכון לחקר הפוריות בבית החולים איכילוב. יעל מאמינה, מלמדת ויוזמת פרויקטים המשלבים רפואה סינית ומערבית כדוגמת מרפאת "שלובים" לרפואה משולבת לטיפול בנשים בחיפה והקליניקה הגינקולוגית הקהילתית ברמת יוחנן. יעל נמנית על צוות מחברי הספר "המדריך הקליני לרפואה סינית מסורתית" ו"המדריך הקליני לגניקולוגיה סינית מסורתית". ממקימי מכללת דאו לרפואה משולבת ברמת יוחנן ומרכזת את לימודי הצמחים והגינקולוגיה. יעל מרצה רבות בנושא בריאות האישה, פוריות, צמחי מרפא סיניים והקשר בין האיזון ההורמונלי, אורח חיים, גוף ונפש. יעל נמנית על המורים הראשונים והותיקים ביותר ללימודי גינקולוגיה סינית בארץ.
מועד פתיחת הקורס: 25.2.15
שעות: 09:30-13:30
מיקום: בית השחמט, רחוב טאגור 26, ת"א

המעוניינים בפרטים נוספים והרשמה:
תמי ברקאי- באמצעות מייל. tamibarkai@gmail.com
סינית- בשיתוף פעולה עם יעל ססלוב-שני