תגובת מנהל מגמת רפואה סינית במכללת רידמן לראיון עם יו״ר האגודה החדש

תגובת מנהל מגמת רפואה סינית במכללת רידמן לראיון עם יו״ר האגודה החדש

מאת: מערכת סינית

עדי פרום, מנהל מגמת רפואה סינית במכללת רידמן, קרא את הראיון עם יו״ר האגודה החדש, נועם עזרא, וביקש להגיב על מספר נקודות. למעבר לראיון עצמו לחצו על הקישור המצורף: נועם עזרא יו״ר חדש.
מצורפת כאן תגובתו:
״קראתי את הראיון שלך עם יו"ר האגודה החדש (בהזדמנות זו נאחל לו הצלחה בתפקידו החדש) ובהזדמנות זו אגיד גם לך תודה על כל הנסיונות שלך והתשוקה שלך לשפר את המציאות של הרפואה הסינית.
אני מוצא לנכון להעיר/להאיר את עינייך במספר דברים שעלו מתוך הראיון. אני מאמין שחלק מתהליך של שינוי הוא לא רק להציג את מה שרע אלה להציג גם את מה שמשתפר.

הנושא הראשון הוא תשלום לאסיסטנטים – גם אני כמו מטפלים רבים בתחילת דרכם "זכיתי" לעבוד ללא תשלום במכללה . אחד הדברים שעמד לנגד עיני כשנכנסתי לתפקידי ברידמן הוא הההפסקה של העיוות הנ"ל ואני גאה מאוד במכללה שראתה איתי עין בעין וכבר מספר שנים שאין יותר מצב שבו אסיסטנט בבית הספר לרפואה סינית של מכללת רידמן עובד ללא תשלום . לא רק שהאסיסטנט מקבל תשלום על עבודתו הוא מקבל גם הכשרה מקצועית לתפקיד האסיסטנט וגם על שעות ההכשרה הוא מקבל שכר. אני לא מצפה למחיאות כפיים על מעשה שהוא בסופו של יום אמור להיות נורמה מוסרית וחוקית בסיסית. אך ראוי מאוד בעיני לציין כי יש שיפור במצב וכולי תקוה שמכללות אחרות ילכו בדרך זו בהמשך אם הן לא עושות זאת כבר.

הנושא השני הוא נושא ההכשרה לשיווק ומציאת עבודה כמי שמגיע בפועל מהשטח של הרפואה הסינית אני מסכים איתך לחלוטין אני דואג שכל בוגר/ת שלי יוכלו לגשת לקורס שיווק של "לטפל בעסק" על חשבון המכללה את הקורס הנ"ל הם יכולים לקחת כבחירה במהלך הלימודים או בסופם. אני לא רואה טעם לחייב אותם לזה כיוון שגם כך הניצול של הקורס עומד על כמעט 100 אחוזים. אני מאמין גדול שכשמשהו חשוב עבורך ועבור המוסד שאותו אתה מייצג זה מחלחל לסטודנטים והם מקבלים את המידע מהמקום הנכון מרצון ולא מכפייה.

הנושא האחרון שהעלית ושוב תודה לך זהו נושא ההטרדות המיניות . אני חושב שכאן נגרם עוול לאגודה שכן כיו"ר אגודה לשעבר הסמכות המשפטית/חוקית של האיגוד היא למעשה לא קיימת. אם אנחנו רוצים לעקור את התופעה מהשורש אנו חייבים לבצע שתי פעולות כקהילה. הראשון לשמש דוגמא אישית טובה ככל האפשר ולהיצמד לקודים אתים ברורים של הפרדה מוחלטת בין מורים לתלמידים (לא יחסים חברתיים ולא יחסי מטפל מטופל), ומנגד להציף את הנושא וליצור סביבה אוהדת ומאפשרת להגשת תלונות. בסופו של יום זה תלוי רק בנכונות הקורבן להגיש תלונה רשמית למערכות. תלונות אנונימיות או רכילות בסגנון "כולם יודעים" לא תעזור ורק הגשה של תלונות רשמיות למוסד או למשטרה יצור את השינוי המיוחל ויגדיר את מערכת היחסים המקובלת בין מורה לסטודנט.

אני לא טוען שהכל ורוד ומושלם אלה שכדאי להסתכל על השיפור העצום המקצועי והמערכתי שקורה בענף הרפואה הסינית ב- 20 השנים האחרונות ולטפח את הטוב והמיטיב ולא רק להצביע על הרע והמכוער (פעולה חשובה מאוד בפני עצמה).
בהזדמנות זו אני מודה שוב לסינית שנתנה לי את הבמה להגיד את אשר על ליבי .
עדי פרום – מנהל בית הספר לרפואה סינית מכללת רידמן״

תגובות