חוקי הקיום הקיים

חוקי הקיום הקיים

מאת: רוני ספיר

כמטפלים ברפואה סינית ובעיקר בדיקור, הנני ממליץ לקרוא את השורות הקצרות הבאות בהן אתאר את שבעת החוקים המבקרים והמכיילים את כל תופעות הטבע.

כאשר אנו דוקרים נקודת דיקור, אנו יוצרים סטימולציה הגורמת לשינוי הזרימה הטבעית של אותה נקודה. תוך התייחסות לאנרגטיקת הנקודה אנו משנים ומשפיעים על כל אחד מחוקים אלה ועל כולם ביחד.

אני רואה לנכון להעביר מידע זה ולו רק בכדי לפתוח צוהר במודעות והתודעה של כל אחד ואחד.

*

גוף האדם אינו חי ואף פעם לא היה חי, אזי הגוף אינו יכול למות.

רוח האדם הינה לבדה חיה.

הגוף הנו הכלי דרכו מתבטאת הרוח.

חיות הרוח באדם נתפסת אצל האדם רק דרך החשיבה של רצון הגוף לפעול.

פעולה נעשית מתוך דחף ופקודה פנימית של הרוח המרכזית.

אדם חסר מוטיבציה ודחף רוחני לפעול הנו כלום מלבד מכונה המונעת מתוך ידע וכוח המתבטאים דרכו.

חוק ה – Mentalism : היקום הנו תפיסה מנטאלית, אנו קיימים בתוך בועת ה Mind –  של כל אחד מאיתנו ושל כולנו יחד. תפיסה זאת מרחיבה את תפיסת הנצחי האין סופי, התקשורת עם האין והכל אפשרי.

חוק השייכות – Correspondence: אנו קיימים בכל רובדי היקום, אנרגטי/אסטרלי וגשמי/פיסי. סימבוליקת המגן דוד ממחישה כי ה – Mind  שלנו נמצא בתוכנו ואינו נפרד מהיקום החיצוני, אזי כאשר אנחנו מתבוננים פנימה אנו רואים את החוץ.As above, so below; as below so above .

חוק הרטט – Vibration: כל הקיים נע כל הזמן, כל דבר רוטט. לכל דבר יש את הרטט האופייני לו.
מתוך חוק זה נובע השינוי של כל חומר לאנרגיה או שינוי כל חומר דרך שינוי האנרגיה.

חוק הקוטביות – Polarity: קוטביות = כוח, כל דבר הנו דואלי, לכל דבר יש קטבים, כל דבר מכיל את ההפך שלו עצמו, מכאן שהדומה והשונה הינם אותו דבר. ההפכים הינם זהים מטבעם אך שונים ברמתם. מפגש הקטבים מצביע על כך שכל אמת הינה חצי אמיתית. מזה נובע כי כל הפרדוקסים מקובלים.

בתיאוריית היין והיאנג הדבר מומחש בצורה כמעט אבסולוטית. תוך אימון מנטאלי של חוק זה אנו מביאים את עצמנו ליכולת ראיה מעבר לתפיסת הרובד הקיומי הפיסי.

חוק המקצבים – Rhythm: כל דבר זורם פנימה והחוצה, כל זרימה יש בתוכה גאות ושפל וכן עליה וירידה. לכל דבר יש קצב ומקצב משלו. מכאן כל תנועה של כל דבר הינה סיבובית, ספיראלית ומחזורית, היוצרת הדהוד השולט בזרימה האנרגטית והתבטאות החומר.

חוק הסיבה והתוצאה – Cause and Effect: לכל תופעה ותוצאה יש מקור וסיבה. מקריות אינה קיימת, אין דבר הקורה מעצם היותו קיים. כל תופעה ותוצאה הינה סיבה ומקור לתוצאה ותופעה. כל דבר קיים ומופיע מתוך מסגרת חוקים מוגדרת. מקריות זהו רעיון הבא מחוסר ההכרה בחוק, ישנם הרבה סיבות אך שום דבר אינו קיים מחוץ לחוקי הקיום. בהכרה כי הקיום הוא יותר מהמימד הרביעי אותו אנו מנסים להגדיר כעת, אנו יכולים להמשיך הלאה במחקר המודעות של הלא ידוע.

חוק המגדר – Gender: זוהי פסגת פירמידת חוקי היקום. כחלק מיישום הפולריות ביקום, לכל דבר יש מאפיינים ומרכיבים נקביים וזכריים בכל התבטאות בתוך, בקליפת ומחוץ ליקום. מכאן שחוק המגדר קיים בכל מקום, בכל דבר ובכל רובד. ברמת מודעות 3 המימדים אנו משווים את חוק המגדר למין האנושי, בכך אנו מפספסים את תמצית המהות של חוק זה. מגדר אחראי לכל תהליכי היצירה וההתחדשות המתמשכים. בהפנמת עיקרון זה אנו "מולידים" רובד גבוה יותר בחשיבה הקיומית.

לסיום משפט המביע את הכול – " שפתי התבונה חתומות, פרט לאוזניים המבינות".

הגהה: תמי ברקאי

המחבר:
רוני ספיר
מרכז אקדמי – מזרח מערב, המרכז הישראלי לרפואה סינית קלאסי

תגובות

 1. ההתיחסות לכל אדם ולכל נקודה ביראת הכבוד הנגזרת מכך שבכל אחד מהם משתקף הכל , זה אחד הדברים הזכורים אצלי מהחוויה של הלימוד ב"מזרח מערב". תודה על שחלקת איתנו מחוכמתך !

 2. הידיעה שלכל מילה יש ממשות בקליניקה, מנחה לנו דרך אמיתית ללכת בה.
  תודה

 3. מאמר חשוב ביותר , מעיד על הבנה עמוקה ברפואה פילוסופיה ופיסיקה סינית
  הייתי רוצה לקרוא כמה שיותר מאמרים כאלה וגם לדעתי צריכים ללמד חוקים הקיום בבתי ספר לרפואה סינית .
  יוג'ין סולומון

 4. תודה לכול הקוראים. אנא תחיו את השורות האלו בכול רגע ובכול טיפול

 5. רק לקרוא את המאמר הזה פעם פעמיים ולחזור אליו מדי פעם מעורר סטימולציה של שינוי בגוף יותר מכל נקודת דיקור

 6. ממש מעולה!
  זה נראה לי מקום טוב לשתף את הלינק הבא של בחור בשם נאסים הארמיין. בתאוריה שלו, או יותר נכון של החכמים הקדמונים הוא מתייחס לכל אחד מהעקרונות של "חוקי היקום הקיים", טיפה מכיוון אחר אבל מעניין מאוד. הלינק הוא לסוג של פרסומת כזו, נשמעת קצת דרמטית :),משם אפשר להכנס להרצאות עצמם, בהם הוא מסביר את התאורייה..
  http://www.youtube.com/watch?v=XMtthyAGBC4&feature=related

כתבות דומות

מחט חבויה

מאת: ענת צחר ומרים רייך

מאת: מערכת סינית

מאת: מערכת סינית