קורסי און-ליין מבית Pro-D Seminars- סקירה חיובית

קורסי המשך אצלכם במחשב
קורסי און-ליין

קהילת הרפואה הסינית העולמית מציעה אפשרויות רבות ומגוונות לחבריה.
כנסים, קונגרסים, סדנאות, הרצאות- עושה רושם, שבכל הזדמנות שניסע לחו"ל, נוכל למצוא לנו הזדמנות נהדרת לשמוע את אחד מהמרצים המובילים בתחום על נושא שמעניין אותנו, או על תחום ההתמחות שבחרנו בו.
יש מאיתנו שמארגנים נסיעה לחו"ל סביב סדנא מקצועית של מורה זה או אחר, או סביב קונגרס או כנס.
לא לכולנו יש את האפשרות הזו, ובכל זאת- גם אנחנו רוצים להיות חלק מהקהילה העולמית,
גם אנחנו רוצים להעשיר את הידע שלנו!
האינטרנט מציג בפנינו אפשרות מצוינת- קורסי און ליין.

בחו"ל הדבר מקובל מזה מספר שנים, לימודי האון-ליין מקובלים כיום בכל התחומים- כולל רפואה סינית.
לראייה- האתר Pro-D Seminars, המציג מגוון של קורסי און-ליין עם מרצים מצויינים ומוכרים כגון פיטר דדמן, ג'יין ליטלטון, דברה בטס ועוד.
אלו מאיתנו שלמדו בארה"ב ובעלי רשיון מטעם ה- NCCAOM (יש לוודא על פי המדינה בה למדתם), קורסים אלו מוכרים על ידי האיגוד, וכך ניתן גם לצבור נקודות לקראת חידוש הרשיון. עניין זה מצביע על הגושפנקא הניתנת לקורסים אלו מטעם גופים מקצועיים ובינלאומיים- מדובר על סדנאות מקצועיות לכל דבר ועניין!
סינית הצטרפה לתוכנית השותפים של האתר, בעיקר כי התנסנו באחד הקורסים וראינו כי טוב. אנחנו מרגישות בסינית שאנחנו יכולות לדבר על Pro-D Seminars בלב שלם, ולשם כך אנחנו כאן.

נראה מעניין אבל…
נדמה לי, שבארץ העניינים הם קצת שונים.
מרבית הגולשים באינטרנט בישראל עדיין אינם מפיקים את המקסימום מהאפשרויות הרבות שיש באמצעות האינטרנט, ולימודים דרך האינטרנט הם רק דוגמא אחת.
החששות ברורים, כמו גם השיקולים:
המחיר נראה יקר- הכל בדולרים, אנחנו לא פוגשים את המרצים אלא רק שומעים אותם ו/או רואים אותם דרך מסך מחשב, הכל באנגלית ואנחנו מעדיפים עברית, רכישות דרך האינטרנט עדיין אינם עניין שבשגרה לחלק מהאנשים, אם יש שאלות אין אל מי לפנות, וספק אם איכות התכנים, כמו גם איכות הטכנולוגיה המוצעת כיום באתרים, גבוהה מספיק כדי לאפשר לימוד רציני ויעיל.
אני חושבת שלכאן גם נכנס שיקול הלימוד העצמי. לחלק גדול מהמטפלים לא קל ללמוד לבד- החל מחוסר יכולת לשבת מול המחשב ולהקשיב לסדנא, וכלה בחוסר זמן אמיתי.

הרשו לי להתייחס לכל נקודה בנפרד:
מחיר:
ניקח את הקורס היקר ביותר ב- Pro-D Seminars, קורס של ג'יין ליטלטון בנושא אי-פריון, שעולה $499.99.
ננסה לחשב את העלות של נסיעה לחו"ל, נניח קליפורניה בארה"ב- $999 לערך.
כבר כאן קורס און-ליין משתלם לנו. כרטיס הטיסה עולה כמעט כפול, ועוד לא הוספנו עלויות שהייה במלון (לפחות 4 ימים), הוצאות על אוכל, שתייה ורכישה של מתנות לבן או בת הזוג.
בתקופה של משבר כלכלי עולמי, אנחנו יכולים להחליט להימנע בכלל מהוצאות גבוהות שכאלו, וזה שיקול נבון. יש אפשרויות נוספות- המחיר הממוצע לקורס הוא בין $59.95 $89.95, מה שאומר בעצם, שבעבור פחות כ- 360 ש"ח, אפשר לשמוע את ג'יין ליטלטון מדברת על הטיפול בהפלות באמצעות הרפואה הסינית, או על הטיפול באמצעות הרפואה הסינית בנשים שעוברות טיפולי IVF.
בעבור כ- 240 ש"ח, ניתן לשמוע את ג'יין ליטלטון מדברת על הטיפול באנדומטריוזיס באמצעות הרפואה הסינית.
המחיר אם כן, מתגמד אל מול האפשרויות האחרות.

לימוד וירטואלי: אין ספק שמפגש פנים-מול-פנים הוא הטוב ביותר. בהיעדר אפשרות זו, לימוד דרך מסך מחשב מהווה אפשרות נפלאה להמשך לימוד מקצועי שלכם- בזמן ובמקום שאתם קובעים. לאחר רכישת הקורס, אתם יכולים לצפות בו במסך המחשב שלכם בזמן שנוח לכם- אין צורך לצאת מהבית, אתם נמנעים מפקקים, חוסכים דלק, חוסכים עלות חניה…
בנוסף, הדבר הנוח הוא הכפתורים המוצלחים כגון Pause- השהייה, Stop- עצור ו- Rewind- הרץ אחורה.
פספסתם משפט? לא הבנתם מה נאמר? הטלפון בדיוק צלצל? אין בעיה, אפשר לעצור או להשהות את הוידאו כדי להשלים את המשפט, אפשר לחזור אחורה כדי לשמוע שוב ושוב את המשפט הלא ברור…

אנגלית: כן, הכל באנגלית. אבל גם אם היינו נוסעים לשמוע את ההרצאות, או לחילופין אם המרצים היו מגיעים אלינו, זה עדיין היה באנגלית. ואין מה לעשות, עלינו להתמודד עם תחום שבו הרוב המכריע- אם לא כל מקורות המידע- הם באנגלית. כך שבעניין זה אין כל הבדל בין קורס און-ליין לקורס פנים-מול-פנים.
כמו כן, האנגלית היא לרוב אנגלית ברורה ולא מסורבלת, ולכן הקושי הזה גם הוא מתגמד לעומת התמורה שעומדת בסופו של קורס שכזה.

רכישות דרך האינטרנט: האתרים הרציניים הם אתרים עם אפשרות להזנה של כרטיסי אשראי באמצעות תוכנות בטיחותיות, ועניין זה בטוח לא פחות מלשלם באמצעות כרטיסי אשראי בטלפון בעת הזמנת אוכל הביתה– אם לא יותר. להבדיל ממוצרים אחרים כגון בגדים או ספרים, פה מדובר על מוצר המגיע אליכם מיידית לאחר התשלום, כך שאתם יכולים להתחיל עם הקורס שלכם מיד מבלי לחכות לתאריך פתיחה.

את מי שואלים? לרוב אפשר למצוא את האי-מייל של המרצה ברחבי האיטרנט- שלא לדבר על פייסבוק.
למשל באתר Pro-D Seminars ניתן ליצור קשר עם מנהלי האתר ולבדוק כיצד ניתן להעביר שאלות.

טכנולוגיה: הטכנולוגיה ואיכות התכנים המגיעים מהאתר Pro-D Seminars הם מצוינים, נקודה. אין הפסקות לשם טעינה של החומרים, הסאונד נקי וברור ומבינים הכל.
הדבר רק תורם ללמידה קלה יותר, ללא הפרעות.

לימוד עצמי: טוב, פה זה באמת תלוי בכם. כמה שתרצו יותר ללמוד ולהתעמק בתחום שבחרתם לכם- כך נפתחות בפניכם יותר אפשרויות ללמידה עצמית וכך תדעו יותר.

אתם יכולים ללמוד מכל מקום, בכל עת שתרצו.
הזמינות של הקורסים היא תמידית, ואתם לא צריכים להמתין, אתם יכולים להתחיל מיד.

סיכום
המשבר הכלכלי שפקד את העולם מאלץ אותנו לחשוב אחרת.
בכל דבר רע יש גם משהו טוב, ואולי זה אחד הדברים הטובים שאנחנו יכולים לקבל מהמשבר – הניסיונות שלנו להסתכל על דברים אחרת, ולנסות לעשות דברים אחרת מהדרך הרגילה שלנו.
אבל גם בלי משבר כלכלי, קורסי און-ליין הם אפשרות מצוינת להמשך לימודים, בעיקר כאשר הם מגיעים בהיצע מגוון וטכנולוגיה מצוינת כפי שהם מופיעים בפנינו ב- Pro-D Seminars.
תתחילו מקורס אחד, ותראו בעצמכם מה אתם מפיקים ממנו. פנו לכם זמן לשבת מול המחשב וללמוד, ממש כמו לפנות זמן וללמוד עם מורה בכיתה.
לדעתי לא תתאכזבו.

תמונה: freeimages.com/Scott Liddell

המחברת:
יעל ארנסט
מנהלת אתר סינית
yael@sinit.co.il 

Total
0
Shares
2 comments
  1. שלום יקירי- טוב לראות אותך פה!

    מה הבעיה עם המחירים? אני אשמח אם תוכל לפרט כדי שנוכל כולנו לחשוב יחד.

    תודה,
    מערכת סינית- יעל

כתיבת תגובה
Related Posts