אודות האתר

אודות האתר

אתר סינית החל לקרום עור וגידים ב- 2005.
הרעיון צץ עוד קודם, בשנת 2002, השנה בה סיימתי את לימודי הרפואה הסינית ועמדתי מול העולם הגדול עם חלום גדול לעזור לאנשים, ומול אותו חלום- אין סוף שאלות לגבי הדרך ליעד:
איך אני מתחילה לעבוד בקליניקה? האם אני צריכה לשווק? האם שיווק זה בהכרח רע? (רמז- ממש לא!) האם אני צריכה ביטוח מקצועי? איפה משיגים כזה? מה זה ביטוח לאומי? מה זה פנסיה? האם הקליניקה שלי היא עסק עצמאי? מה זה אומר? איך אני מוצאת מידע על מה שקורה בארץ בתחום הרפואה הסינית? ומה קורה בעולם? מאיפה מתחילים???? כמה שאלות עוד יכולות להיות?

הרעיון משנת 2002 התגלגל עד שמצא את הבמה הטובה ביותר, האינטרנט.
החלטתי להקים אתר ולרכז בו את כל המידע שאני מוצאת לשאלות המצוינות לעיל ולכל אלו שצצו לאחר מכן.
אתר באינטרנט מאפשר גישה בלתי אמצעית 24 שעות, 7 ימים בשבוע למידע אותו אתם- הגולשים- מחפשים: כתבות בנושאים שונים, מידע לגבי לימודי המשך, קורסים, סדנאות וימי עיון, מחקרים מהארץ ומן העולם, מידע על המתרחש בחו"ל, מידע על הנעשה בארץ בכל הקשור למכללות, לוח מודעות ובו פרסומים שונים לגבי קליניקות להשכרה ברחבי הארץ, ציוד מקצועי יד שניה, ספרים יד שניה, מודעות דרושים ועוד, ושימושון המציע לכם כתבות בנושאים שונים לשם מתן עזרה ורעיונות להתקדמות מקצועית.

בשנת 2010 החלטנו להתרחב ולתת מענה גם לקהל הרחב בתחום הרפואה הסינית בארץ.
נראה לנו הכי נכון, שהאנשים המתאימים ביותר לתת מענה לשאלות בנושא רפואה סינית יהיו אלו שעוסקים בתחום ביום יום, שנושמים רפואה סינית ומכירים אותה- קהילת העוסקים ברפואה סינית.
כל אלו שמתעניינים בלימודים, בטיפול ובתחום באופן כללי, יוכלו למצוא בסינית תשובות מקצועיות ומידע רלבנטי של אנשי מקצוע. כתבות היכולות לתת מענה לקהל הרחב מוטמעות כחלק אינטגרלי בארכיון הכתבות של אתר סינית.

בשנת 2015, לכבוד חגיגות העשור של סינית, התחדשנו בעיצוב, ריעננו חלקים נרחבים באתר, ונתנו את הדגש לתוכן ולתמונות.

סינית נרשמה למספר מצומצם של תוכניות שותפים, כגון אמאזון, מנוי שנתי ל- JCM ואתר Pro-D Seminars. תוכניות השותפים שמופיעים כאן נבחרו מאחר והמוצרים המוצעים רלבנטים לקהל היעד, ומציעים אפשרויות נוספות שאולי טרם שמעתם עליהן.

מי אני?
אני יעל ארנסט, נשואה באהבה גדולה לחבר הכי טוב שלי, ואמא לשני ילדים שהם התגלמות ליבי.
אני גם אמא לחתול, שאוהב לישון ולאכול ופינוקים סביב אוכל ושינה.
ואני עומדת מאחורי סינית. ממש מרגע הלידה, ועד היום.
התחלתי את דרכי בתחום הרפואה הסינית בכלל בלימודי שיאצו, ולאחר שנה עברתי ללימודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב. חצי סמסטר הספיק לי כדי להבין שמקומי הוא בלימודי רפואה סינית. ובאמת, עזבתי את האוניברסיטה, ונחתתי הישר ללימודי סמסטר אביב במדיסין, 1999. הגעתי הביתה.
סיימתי 4 שנות לימוד, והמשכתי ללימודי גינקולוגיה סינית בקמפוס ברושים, גזעים וענפים במרכז אלה, לימודי חמשת האלמנטים וה- Shen עם יאיר מימון, קורס עקרון אמיתי עם מיכאל ליטבק ורותם רקובסקי, ועוד סדנאות וכנסים לאורך השנים.

עם הולדת בני הבכור הפסקתי לטפל (לאחר 4 שנות קליניקה פרטית), והתרכזתי בסינית, שקמה כאמור ב- 2005 והפכה למרכז מידע שופע- וכולו בעברית.

לעתים, נדמה שהרפואה הסינית היא בועה, אך זה הרי לא באמת כך.
ישנם נושאים רבים שנוגעים ומשלימים את התחום, ולו רק כי אנחנו מטפלות ומטפלים באנשים, שכל אחד מהם עולם ששזור גם במציאות הכללית, ולא רק בחוויה האינדיבידואלית של כל אחת ואחד מהם.
מוסיקה, בישול, אפיה, הורות, בעלי חיים, התנדבות, טלויזיה, סרטים- הכל נוגע לנו בדרך כזו או אחרת, ולכן כולם ימצאו ביטוי גם בכתיבה כאן בסינית.

אני מאוד שמחה שהגעת אל סינית! אני מקווה שמצאת את שחיפשת, ואם יש שאלות או עוד פרטים לברר- ניתן לפנות אליי ישירות בלחיצה על המייל: yael@sinit.co.il

קצת על הלוגו
סינית עברה מתיחת פנים, והחלטנו שהגיע הזמן שיהיה גם לוגו.
אז לקחנו את בובה סינית ונתנו לה touch ייחודי, וגם שילבנו הקסגרמה מתוך ספר התמורות.
הקסגרמה Tai, מקושרת לתחילת האביב, ומהותה- איזון.
מתוך ספר התמורות:

In the world of man it is a time of social harmony; those in high places show favor to the lowly, and the lowly and inferior in their turn are well disposed toward the highly placed. There is an end to all feuds

יש שיאמרו- סוג של אידאה נאיבית, אך אנו אוהבות את הברכות וההבטחות הטמונות בהקסגרמה, ולכן שילבנו אותה בסינית.
שתהווה לנו תזכורת להלך הרוח שאנחנו רוצות שיהיה באתר, בתחום הרפואה הסינית בארץ ובכלל.

הלוגו אומר "סינית- רפואה סינית".
ההשראה הגיעה מג'יימס בונד, ואנחנו שמחות שיש לנו אימרה שהיא פשוטה וברורה.